Okolí - Penzion Svatý Hubert

Penzion Svatý Hubert
kvalitní ubytování v Božím Daru
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

BOŽÍ DAR, KRUŠNÉ HORY

Horské městečko Boží Dar, kde se nachází náš hotel, patří mezi nejoblíbenější střediska Krušnohoří.
Se svou nadmořskou výškou 1028 m se může pochlubit prvenstvím v žebříčku nejvýše položených městeček ve střední Evropě.
Leží téměř na samých hranicích s Německem, a tak můžete pěšky, na kole či na běžkách jednoduše poznávat nejen českou stranu Krušných hor, ale také krajinu našich západních sousedů.
Hojně navštěvovaný Oberwiesenthal je od Božího Daru vzdálený pouhé 2 km.


Milovníci zimních sportů můžou využít lyžařský areál Neklid nebo oblíbený Klínovec s širokým výběrem sjezdovek různých obtížností, pro děti i zkušené lyžaře. Na své si přijdou i vášniví snowboardisté, pro které je tu připraven moderně vybavený snowpark.
Přímo v Božím Daru najdete menší ski areál Novako, vhodný zejména pro začátečníky. Upravované běžecké trasy v okolí Božího Daru potěší příznivce bílé stopy, mezi nejoblíbenější patří 80 km dlouhá Krušnohorská magistrála.
Rozlehlé zasněžené pláně nabízí spoustu příležitostí i pro méně známé sporty, jako je chůze na sněžnicích nebo snowkiting.

V letní sezóně láká Boží Dar především svou okouzlující horskou přírodou, ideální pro pěší i cykloturistiku.
Počet značených cyklistických tras i turistických stezek neustále roste, rádi vám také s výběrem výletu poradíme v našem hotelu.
Za vidění určitě stojí Božídarské rašeliniště, nedaleké městečko Horní Blatná a slavné Vlčí jámy nebo Blatenský příkop.
Známý Jáchymov je od Božího Daru vzdálený jen 8 km a vedle zajímavé naučné stezky Jáchymovské peklo nebo historií nabitého muzea tu najdete také lanovku, která vás vyveze na Klínovec. Navštěvujete-li rádi rozhledny, vydejte se např. na Tisovský vrch nebo Plešivec.
© 2010 - 2019 Svatý Hubert
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky